200 відгуків
Широкий выбор качественной техники
+380 показати номер
+380 показати номер

Як вибрати кутову шліфувальну машину: болгарка для будинку і роботи

Як вибрати кутову шліфувальну машину: болгарка для будинку і роботи

Кутова шліфувальна машина (КШМ) – це ручний електричний інструмент, який призначений для розрізання, чищення та шліфування твердих матеріалів, таких як метали, камінь, бетон і тд.

Кутова шліфувальна машинка
 

 

 

 

Назва «болгарка» причепилося до інструменту у зв'язку з першими моделями УШМ, які імпортувалися в СРСР з Болгарії. За кордоном шліфмашину називають словом «flex» за назвою одного з перших виробників.

Про такий інструмент, як болгарка, можна говорити нескінченно, чого тільки коштують сотні відгуків на форумах. Але коли настає момент покупки, майстри часто губляться і не знають, на якій моделі зупинити свій вибір.

 

 

 

І все ж, як вибрати болгарку? Докладніше розберемо в цій статті.

Різання матеріалів за допомогою УШМ

Для чого потрібна болгарка: що можна робити УШМ

Її основне призначення - різання різних міцних матеріалів - металу, бетону, каменю та їм подібних, а також їх зачистка, обдирання і шліфування. Болгарку часто застосовують під час будівельних робіт. У разі необхідності та за відсутності інших спеціальних пристосувань, болгарка може бути використана і для заточування різальних інструментів, ножів, сокир, стамесок і т. п.

В інтернет-базарі представлені болгарки від виробника за кращою ціною в Україні. Модельний ряд кутошліфувальних машинпідійде для виконання завдань будь-якої складності. На всю лінійку інструменту надається гарантія три рік

 

Які матеріали обробляє кутова шліфувальна машина

З допомогою кутошліфувальною машинкою можна, наприклад, легко надати потрібну форму кахельної або тротуарної плитки, "розпиляти" азбоцементний лист або трубу, звичайний цегла, шифер. Болгаркою можна обробляти і більш м'які матеріали, такі як дерево, фанеру, ДСП. Але в цьому випадку застосовуються не абразивні диски, а спеціальні насадки, наприклад, шліфувальні круги.

Пристрій кутової шліфмашини
З чого складається болгарка: пристрій кутової шліфмашини

 

Пристрій болгарки не хитромудре. В інтернеті можна знайти безліч фото нутрощів обладнання. Основною частиною УШМ є корпус, в якому розміщений електричний двигун. Двигун болгарки через зубчасту передачу пов'язаний з обертовим шпинделем, на який кріпляться потрібні насадки.

 

 

 

До основних елементів болгарки можна віднести:

 1. Електродвигун. Виконаний конструктивно за класичною схемою: термозахист, контактні колодки, щітки, статор і ротор (якір).
 2. Корпус болгарки виконаний з високоякісного ударостійкого пластику. У ньому розміщуються електродвигун, колеса регулювання обертів, кнопки пуску, фіксації електрокабелю та інші елементи. Складається з двох частин, які скріпляються саморізами. У місці знаходження електродвигуна у корпусі передбачені прорізи для його охолодження.
 3. Механізм редуктора. Включає ведену конічну шестірню планетарного виду, що обертається на двох підшипниках, а також ряд інших шестерень, фланець.
 4. Колесо регулювання обертів. Забезпечує управління реостатним опором, завдяки чому електродвигун обертається з необхідною кутовою швидкістю.
 5. Кнопка пуску. Забезпечує пуск електродвигуна і його вимикання.
 6. Кнопка швидкої заміни диска. Забезпечує зручну і швидку зміну диска. При відкручування гайки кріплення диска вона блокує планетарну шестірню редуктора.
 7. Захисний кожух. Захищає користувача від можливого травмування при розриві диска.
 8. Силовий кабель. Забезпечує подачу напруги на щітки електродвигуна через реостатне опір.
 9. Ключ для зміни кіл (дисків).
Болгарка Dnipro-M
 
Вибір розміру і ваги болгарки УШМ

Чим більше вага і розмір болгарки, тим складніше завдання їй доведеться виконувати. І навпаки. Якщо Вам потрібен інструмент для виконання побутових завдань середньої складності, краще вибрати болгарку на 115 мм. Різати таким малим колом буде точно не зручно і використовують такі типи найчастіше для шліфування.

Болгарка на 125 мм - найпопулярніший інструмент в народі. Такі пристрої маленькі, не важкі, зручні, мають пристойні характеристики щодо потужності і, що важливо, недорогі. Такий УШМ зручно і шліфувати, і різати. Розмір диска 180 мм - це вже немало для різання, і такі болгарки підходять для будівельних робіт. Таким розміром можна розрізати і товсту трубу і цегла.

Болгарка на 230 мм - це максимум, що можна знайти по діаметру кола. Цегла, плитку, дошки, труби таким інструментом можна різати без особливих зусиль, але для шліфування її краще не використовувати.

Ріжучий диск
 
Насадки, кола і диски на кутову шліфувальну машину

При роботі з болгаркою слід також звертати увагу на діаметр ріжучого диска (або шліфувального круга), оскільки саме від нього залежить товщина матеріалу, для різання якого можна використовувати той чи інший інструмент.

Ріжучі диски для болгарки мають діаметр від 115 до 230 мм. Тут можна помітити таку особливість: чим більше потужність болгарки, тим з більшими дисками вона може працювати. Тобто максимальний діаметр кола прямо пропорційний потужності шліфмашини. Відзначимо, що найбільш популярними вважаються болгарки, діаметр диска яких становить 125 мм. Така ручна шліфувальна машина - найбільш підходящий варіант для більшості побутових потреб.

На сайті dnipro-m.ua представлені алмазні кола, пиляльні диски для кутошліфувальних машин, а також відгуки реальних користувачів про інструменти. Матеріали можуть бути різного діаметру: 115, 125, 150, 180, 200, 230 і 350 мм.

Болгарка на 125 мм
Потужність двигуна болгарки: УШМ для будинку і роботи

Від електричної потужності болгарки залежить продуктивність роботи інструменту. Якщо інструмент купується для важкої роботи, то навіть КШМ на 125 мм краще взяти вже на 1000-1500 Вт. Адже чим більша потужність, тим краще і стабільніше болгарка буде працювати під навантаженням. І це потрібно враховувати, щоб не дозволяти болгарці втомлюватися, інакше – вона просто згорить.

Зрозуміло, що для болгарок діаметром 230 мм потужність потрібна мінімум на 2000 Вт. Адже сам коло має вагу і для розкручування його необхідна потужність. Аналогічно використовуючи болгарку на 115 мм з товстими абразивними колами, щоб, наприклад, зачищати зварювальні шви, треба брати від 1000 Вт.

 

Які обороти кутової шліфмашини: швидкість обертання

Більшість болгарок дозволяють регулювати швидкість обертання шпинделя в залежності від розмірів використовуваного диска. Для цього використовується спеціальний регулятор, через який і відбувається збільшення або зменшення оборотів болгарки. Відзначимо, що швидкість обертання дисків великого діаметру нижча, ніж у їх менших за розміром побратимів (логіка гранично проста: чим вище діаметр диска, тим більше довжина окружності, і тим з більшою довжиною робочої поверхні інструменту стикнеться оброблювана поверхня за один оборот шпинделя).

КШМ з кейсом
Пристосування і додаткові функції УШМ

Насправді болгарка може мати масу фішок, що спрощують роботу. Але які вони? Серед пристосувань для болгарки і додаткових функцій інструменту можна виділити наступні:

Ергономічність корпусу і ручок

Оскільки болгарка – це ручний інструмент, то комфорт в роботі і вага є не останніми чинниками при виборі. Особливу увагу потрібно приділити зручності ручки-власника, адже саме з її допомогою Ви будете керувати процесом різання або шліфування. Також ручка буде брати на себе основну частину вібрації, тому багато виробників намагаються зробити її регулюванням.

Наявність системи плавного пуску

Болгарка є досить потужним електроінструментом, тому при її включенні електромережу може відчувати надзвичайно великі навантаження. Уникнути таких пікових навантажень як раз і допомагає система плавного пуску болгарки. Більш того, плавний пуск шліфмашини значно зменшує фізичний знос деталей і ймовірність пошкодження оброблюваного матеріалу. При такому пуску також знижується вірогідність отримання травм, оскільки усувається механічний ривок при включенні.

У лінійці болгарок Дніпро-Му є дві моделі з системою плавного пуску - МШК-2300П і МШК-2700. Це витривалі електроінструменти, створені для надважких робіт.

Система видалення пилу

Функція, завдяки якій операторові не треба думати, як прикрутити до інструменту будівельний пилосос, його кабель просто підключається до спеціальної форсунки на інструменті. Це доповнення стане вкрай корисним для професійних будівельників. Правильне видалення пилу під час роботи врятує саму болгарку, ріжучий диск (збільшить термін його служби мінімум в два рази), поліпшить зручність роботи і вбереже ваші легені.

Безпека кутової шліфувальної машинки

Робота кутовий шліфувальною машиною вимагає великої уваги, обережності та виконання необхідних заходів безпеки. Болгарка повинна бути укомплектована спеціальним захисним кожухом, з допомогою якого оператор захищається від пилу, іскор і попадання всяких дрібних частинок. Кожух для болгарки – це основний захисний елемент.

Щоб робота з інструментами пройшла гладко, подбайте про засоби захисту - окулярах і рукавичках.

 

 

Пневматичні кутові шліфувальні машини

Хоч електричні болгарки і стоять на першому місці за популярністю, попитом користуються і пневматичні УШМ.

Для того, щоб інструмент функціонував максимально ефективно, до нього необхідно вибрати якісний компресор.

Його добирають залежно від показників тиску і ефективності. Продуктивність експлуатації машин залежить безпосередньо від якості компресора. До особливостей взаємодії з пневмоприводом відносять те, що повітря обов'язково повинен бути очищений від всіляких масел, домішок і вологи. Якщо пневматична ушм важить менше, ніж електрична модель, то дане перевага нівелюється за рахунок ваги шланга. Однак кожен досвідчений майстер сприйме це як невелику компенсацію за високу якість роботи.

 

Вибір болгарки для домашнього використання

Прості побутові болгарки для домашнього використання розраховані на рідкісне, короткочасне і не вимагає великих зусиль використання. Як правило, вибір ушм для домашнього застосування не викликає труднощів, адже вони відрізняються мінімальними характеристиками:

 • Доступна ціна;
 • Полегшений корпус, вага 2,5 кг;
 • Інструмент не створює перевантаження в електромережі;
 • Мінімальна потужність 500-900 Вт;
 • Мінімальний розмір змінних дисків 115 – 125 мм для простих робіт.

Відповідну модель для домашнього використання Ви можете знайти на сайті dnipro-m.ua.

 

Як правильно вибрати професійну болгарку

Якщо Ви хочете купити шліфмашину за доступною ціною - ласкаво просимо в інтернет-магазин Інтернет Базар! Ми здійснюємо продаж і доставку інструментів по всій Україні (Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Львів, Тернопіль, Хмельницький та ін). Не знаєте як вибрати кутову шліфмашину? Звертайтеся до наших фахівців на гарячу лінію, щоб отримати консультацію наших майстрів перед покупкою. Наша продукція займає лідируючі позиції в рейтингу найбільш якісних інструментів.